19-og Marta tekuće godine održana je nacionalna izložba pasa svih rasa C.A.C. Knjaževac, u organizaciji kinološkog društva Knjževac.

Uprkos tmurnim oblacima koji su pretili da svima nama uskrate zadovoljstvo, članovi KD Knjaževac su uspeli da na ovoj manifestaciji okupe 217 pasa koji su se i ove godine takmičili za prestižnu nagradu najlepšeg psa  C.A.C. Knjaževac 2017. Pored izlagača i njihovih ljubimaca okupio se i veliki broj radoznalih sugradjana koji su uživali u ovoj prelepoj paradi čovekovih najboljih prijatelja.

Od 217 prijavljenih pasa, bilo je čak 64 različite rase, a organizatori smatraju ovu manifestaciju veoma uspešnom i već sada kreću u organizaciju C.A.C. izložbe za narednu godinu.

Ove godine, sudili su: Ljubiša Nikolić, Nebojša Nedeljković, Dragan Ristić, Mirko Marković i Bratislav Kostadinović, delegat izložbe je bio naravno Dr. Mahmud Al Dagistani.


A ovo su pobednici: 


Bebe 3-6:

  1. Američka akita Diamond in me of Haiku ken vl. „Haiku ken“ kennel, Niš
  2. Akita inu Dida Kensha Mazokan go Kamiken vl. Boban Nikolić, Niš
  3. Bulterijer Hureum Bentley Paladin vl. Milosavljević Lazar, Niš


Bebe 6-9:

  1. Rotvajler Carl Cox von der Absolute Auswahl vl. Marko Spasić, Vlasotince
  2. AST Billy Kid Ansi Angel vl.Ansi Angles kennel, Niš
  3. Francuski buldog Gyal Ligeti Kis Csibesz Cany Rose vl. Miodrag Stevanović, Niš


Junior BIS:

  1. Standard pudla crna Move Like Jager Blessendo vl. Ana Kostovska, Makedonija
  2. Engleski buldog Ganiqus von Voltabulldogs vl. Ivan Đorđević i Dalibor Nikolić, Pirot
  3. Srpski trobojni gonič Lijan vl. Saša Vulić


Best of group FCI I:

  1. Belgijski ovčar malinoa Aronio vl. Marko Derbogsian, Vrnjačka Banja
  2. Bobtail Dina, vl. Marko Đorđević, Niš
  3. Nemački ovčar Aron vl. Suzana Zdravković Đokić, Knjaževac 


 Best of group FCI II:

  1. Rotvajler Kenzo von Hause Milacic vl. Jovan Milacic
  2. Doberman Willa del Naissus, vl. Dejan Dragišić, Niš
  3. Engleski buldog Ganiqus von Voltabulldogs vl. Ivan Đorđević i Dalibor Nikolić, Pirot


 Best of group FCI III:

  1. Jorkšir terijer Evita Scandelicious vl. Milena Jovanović, Niš
  2. Američki stafordski terijer Armagedon Ansi Angels, vl. Ansi Angels, Niš
  3. Nemački lovni terijer As vl. Živković Predrag, Zaječar


Best of group FCI IV:

  1. Jazavičar dugodlaki Amira Long and Lovely vl. Violeta Stanković Anđelković, Zaječar
  2. Jazavičar kratkodlaki Dona von Haus Teneky vl. Kostić Dragoslav, Leskovac


Best of group FCI V:

  1. Američka Akita Dr Wolf Material Girl vl. „Haiku ken“ Niš
  2. Akita inu Itorachiyo Go Haiku ken vl. „Haiku ken“ kennel, Niš
  3. Samojed Aris vl. Jnaković Marinela, Knjaževac


Best of group FCI VI:

  1. Crnogorski planinski gonič Vidra vl. Dejan Marjanović, Knjaževac
  2. Alpski brak jazavičar Bak vč. Miša Mihajlović, Knjaževac
  3. Bigl Pluton Hunting Farm Lari vl. Stefanović Emilija, Niš


Best of group FCI VII:

  1. NKD Gozila vl. Krstić Ivica, Varvarin
  2. Epanjel breton Baks vl. Vladimir Radojković, Niš
  3. NOD Lara Kroft vl. Pavlović Stefan, Merošina


Best of group FCI VIII:

  1. Zlatni retriver Misty vl. Nikolić Mlađan, Knjaževac
  2. Engleski špringer španijel Towenger C Star in the Ring vl. Jakšić Aleksandar, Jagodina
  3. Labrador retriver Don Kingdom of Labradors vl. Mladenović Zorica, Niš


Best of group FCI IX:

  1. Standard pudla crna Move Like Jager Blessendo vl. Ana Kostovska, Makedonija
  2. Kovrdžavi bišon Bank Rober made by Angel vl. Marija i Miodrag Mitić, Niš
  3. Toy pudla Z Schumatsogo Shljahu Zabava vl. Ansi Angels, Niš


Best of group FCI X:

  1. Mali engleski hrt whippet  My Camelot Sahara Sandman vl. Milovanović Goran, Niš

 

BEST IN SHOW:

  1. Standard pudla crna
  2. Jorkšir terijer
  3. Mali engleski hrt whippet

Odgajivački parovi:


Odgajivačke grupe:


Junior Handling:

Vidimo se sledece godine 🙂